ראשי    /    איך בוחרים מדפסת

איך בוחרים מדפסת

 מהי בעצם מדפסת ? המדפסת היא מכונה שמטרתה להוציא פלט של מה שנראה על גבי המחשב. על מנת שהמדפסת תבצע את עבודתה יש להכניס אליה מיכל דיו צבעוני או שחור, יש לבחור את התמונה או המסמך שאנו מעוניינים להדפיס ולאחר מכן ללחוץ על הדפסה    

בעבר העלויות של מדפסת צבעונית היו יקרים מאוד, אך כיום ישנן מדפסות שמתאימות לכל כיס ונמכרות עם מיכלי דיו כלולים. אחד השיקולים בקניית המדפסת הוא בין היתר עלות החלפת מיכל דיו, שכן אם מחיר המדפסת הוא זול אך מיכל דיו עבורה הוא מאוד יקר עדיף לקנות מדפסת יקרה יותר.

עתה ברצוני להתמקד בשתי סוגי מדפסות עיקריות: מדפסת לייזר ו- מדפסת משולבת . הסיבה בגינה בחרתי להתמקד בשתי מדפסות הנ"ל היא האיכויות הייחודיות של כול אחת מהמדפסות.

מדפסת לייזר - מדפסת הלייזר, בדומה למכונת צילום, מבוססת על קרן הלייזר , אחד מחסרונותיה של מדפסת זו היא עלותה היקרה אך על כך ישנו את יתרון המהירות ואיכותה הגבוהה ביחס למדפסת הזרקת דיו.

מדפסת משולבת - מעל לכל נמצאת המדפסת המשולבת שמהוות בעצם מכשיר שמבצע גם הדפסה, ניתן לסרוק מסמכים אל המחשב , לצלם ולשלוח פקסים. בעבר מכשיר פקס לא היה קיים בבתים ועל מנת לסרוק מסמך למחשב היינו מחפשים חנויות שיעשו זאת בשבילנו בתמורה לתשלום, כיום המכשיר הקטן הזה נמצא בכל בית וניתן לבצע את כל הפעולות מבלי לטרוח לצאת.

השאלה הנשאלת בקרב רוב האנשים שמעוניינים לרכוש מדפסת היא מה עדיף? נשמע מאוד מפתה לרכוש מכשיר בעל יכולו הדפסה, סריקה, צילום ושליחת פקס. אם כך מדוע יש אנשים שמעדיפים לקנות את מדפסת הלייזר במקום? התשובה השכיחה בה נתקלתי היא שברגע שמכשיר אחד מכיל מספר פונקציות בו זמנית הדבר פוגע באיכות כל אחד מהמכשירים. בנוסף, יש המעדיפים את האיכויות של מדפסת לייזר מאחר והפונקציה העיקרית לה הם זקוקים היא הדפסה מהירה ואיכותית.

לסיכום, כל אחד מהסוגים בעל יתרונות וחסרונות. בסופו של דבר, כל אחד מאיתנו צריך לעשות את השיקולים שלו כאשר הוא הולך לקנות מדפסת.

 

 

 

 

יצירת קשר
הרב שלום שבזי 116, ראש העין טלפון: 03-9388687 , 03-9387980 פקס: 03-9022777
03-9388687
Copyright © 2021 all rights reserved | נבנה ע"י לוגייט טכנולוגיות